دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

تاندونیت شانه (shoulder tendonitis)

تاندونیت شانه یا التهاب تاندون های شانه از شایع ترین آسیب های شانه است که با بروز پارگی های کوچک در تاندون های شانه و التهاب آن همراه است. این التهاب یکی از آسیب های ورزشی شایع در ورزش هایی مانند : تنیس ، هندبال ،شنا و... است که به دلیل استفاده بیش از حد از شانه رخ می دهد. تاندونیت شانه در اغلب موارد با التهاب بورس های شانه (Shoulder Bursitis) همراه است و در صورت عدم درمان مناسب ریسک آسیب دیدگی شانه در آینده و بروز آسیب هایی همچون پارگی روتاتورکاف و سندرم شانه یخ زده (Frozen shoulder) را افزایش می دهد. افزایش سن نیز موجب کاهش خاصیت کشسانی تاندون ها و افزایش احتمال بروز تاندونیت شانه می شود

علائم تاندونیت شانه :
1. درد شانه
2. اسپاسم عضلات نزدیک شانه
3. تورم و التهاب شانه
4. حساسیت به لمس و فشار
5. کاهش دامنه حرکتی شانه
6. شنیده شدن صدا از شانه هنگام حرکت دادن آن
7. ضعف و کاهش قدرت مفصل شانه

علل بروز تاندونیت شانه :
1. آسیب و ضربه مستقیم به شانه
2. انجام فعالیت های تکراری و استفاده بیش از حد از مفصل شانه
3. انجام فعالیت های ورزشی سنگین با شانه و فشار بیش از حد به عضلات اطراف آن
4. بیماری های مفصلی مانند روماتیسم مفصلی و آرتروز شانه
5. اختلال در خون رسانی به شانه
6. اختلالاتاسکلتی مانند شانه های جلو آمده

درمان تاندونیت شانه :
استراحت و پرهیز از انجام فعالیت هایی که سبب تشدید درد و آسیب شانه می شوند.
قرار دادن کمپرس یخ در محل درد چند بار در طی روز می تواند به کاهش درد و التهاب کمک کند.
برای تسکین درد و التهاب شانه می توان از داروهای مسکن و در موارد شدید از تزریق داروهای کورتیکوستروئیدی که باعث کاهش درد و التهاب می شود استفاده کرد.
فیزیوتراپی شانه از درمان های موثر در تسکین درد و بهبود دامنه حرکتی مفصل مبتلا به آرتروز شانه است
متخصص فیزیوتراپی از روش های درمانی مانند لیزر پرتوان ، شاک ویو ، درای نیدلینگ و انجام تمرینات تقویتی شانه برای افزایش قدرت عضلات ضعیف شده در درمان تاندونیت شانه و کاهش درد و مشکلات بیمار استفاده می کند.

مرکز جامع طب فیزیکی و توانبخشی قصر با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و روش های درمانی فیزیوتراپی مانند لیزر درمانی، شاک ویوتراپی، دیاترمی، طب سوزنی، تحریک الکتریکی، اولتراسوند و تمرین درمانی نقش مهمی در کمک به درمان بیماران مبتلا به تاندونیت شانه ایفا می کند.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031
رزرو نوبت آنلاینفیزیوتراپیلیزر تراپیمگنت تراپینقاط ماشه ای (Trigger point)کشش ستون فقراتپوکی استخوان چیستبیوگرافیتماس با ماتنگ شدن کانال نخاعی + درمتحریک مغناطیسی مغز (TMS)درمان زانوی پرانتزی ( ژنشوک ویو تراپیطب فیزیکی و توانبخشیعلل کمر درد صبحگاهیفعالیتهای مرکزمطالب و مقالاتپای پرانتزیآناتومی مفصل رانآناتومی زانوآب درمانیآرنجآرتروزآسیب نخاعارتوپدیارتز پروتزبیماری های عصبیصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرگالری عکس