دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

پارکینسون و طب سوزنی


بیماری پارکینسون اختلالی پیش رونده در سیستم عصبی است که روی حرکات بدن تاثیر می گذارد. این مشکل به طور تدریجی ایجاد می شود و معمولاً با یک لرزش قابل توجه در فقط یکی از دستان شروع می شود. بااینکه لرزش دست می تواند یکی از متداولترین علائم بیماری پارکینسون باشد، این اختلال معمولاً موجب کند شدن حرکات بدن می شود. خانواده و دوستان ممکن است متوجه شوند که صورت فرد هیچ حالتی نشان نمی دهد و دستان او حین راه رفتن تاب نمی خورد. صحبت کردن فرد آرام و نامفهوم می شود. علائم بیماری پارکینسون با پیشرفت بیماری بدتر می شود.روش های درمان شامل دارو درمانی و فیزوتراپی پارکینسون می باشد و در برخی موارد ممکن است از عمل جراحی برای بیمار استفاده شود.

علائم شایع پارکینسون
- لرزش، به خصوص در حالت عدم حرکت اندام
- سفتی عضلانی و کندی حرکت در کل بدن
- راه رفتن نامتناسب به حالتی که پاها به زمین کشیده میشوند و فاصله پاها از هم بیشتر از حالت طبیعی است.
- قامت خمیده
- از بین رفتن حالت چهره
- تغییرات صدا صدا ضعیف و بم میشود.
- توانایی ذهنی تا مراحل پیشرفته بدون تغییر میماند و در مراحل پیشرفته به آهستگی کاهش مییابد.
- افسردگی، عصبی بودن

طب سوزنی و پارکینسون
طب سوزنی یک شاخه از طب سنتی چین می باشد.در طب سنتی چینی پارکینسون را یک بیماری بادی می دانند. بیماری های بادی به بیماری های گفته می شوند که دارای خصوصیات مثل باد باشند , یعنی یک دفعه شروع شده , در بدن بچرد و یک دفعه کاهش یافته و تمام شود.همانگونه که چنین خصوصیاتی را ما در لرزش های پارکینسونی می بینیم. بیشتر مقالات علمی نوید دهنده آن هستند که طب سوزنی در کنار درمان های رایج می تواند کمک به درمان پارکینسون کند و شاید از سرعت پیشرفت بیماری نیز بکاهداگر درمان بیماری زود شروع گردد. ولی به عنوان تنها روش درمان شناخته نمی شود.
منبع : مردمان , رشد , طب سوزنی


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فیزیوتراپیپای پرانتزیآناتومی مفصل رانلیزر تراپیآناتومی زانومگنت تراپیآب درمانینقاط ماشه ای (Trigger point)آرنجکشش ستون فقراتآرتروزپوکی استخوان چیستآسیب نخاعبیوگرافیارتوپدیتماس با ماارتز پروتزتنگ شدن کانال نخاعی و دربیماری های عصبیتحریک مغناطیسی مغز (TMS)صفحه اصلیدرمان زانوی پرانتزی ( ژنسوالات پزشکیشوک ویو تراپیپیامهای کاربرانطب فیزیکی و توانبخشیسایتهای دیگرعلل کمر درد صبحگاهیگالری عکسفعالیتهای مرکزرزرو نوبت آنلاینمطالب و مقالات