دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

درمان با تخت ماساژ میگان

تخت ماساژ میگان شکل بسیار پیشرفته ای از شیوه های درمانی کار با بدن می باشد که از اصول طب سوزنی و کایروپراکتیک الهام گرفته است. تخت های ماساژ حرارتی میگان بهگون های طراحی شده­ اند تا در نقاط تحت درمان با طب سوزنی واقع در نزدیکی ریشه­ های عصبی ستون فقرات، گرما، فشار و ماساژ اعمال کنند و در این حین کشش و جابجایی خفیف و کنترل شده ای نیز بر مفاصل ستون فقرات وارد می ­سازند.
تخت ماساژ میگان مدعی است که در شاداب کردن، تنظیم و هم تراز نمودن بدن تان بسیار شبیه تکنیک کایروپراکتیک عمل می­ کند. افراد مختلف نسبت به درمان با تخت ماساژ میگان به طور متفاوتی پاسخ می دهند. میزان سلامتی، نوع تغذیه­، ورزش و وضعیت روانی فرد بر میزان ماندگاری نتایج درمان اثر دارد. نتایج یک جلسه درمان ممکن است در بدن شخصی ماه ها باقی بماند اما در شخصی دیگر ممکن است نیاز به انجام جلسات به طور هفتگی باشد تا اینکه بدن در برابر درمان شروع به نشان دادن واکنش از خود کند. جهت اطلاع از فواید و کاربرد تخت میگان و مناسب بودن آن برای مورد خود می توانید از طریق شماره 03132367465و03132330382 تماس حاصل فرمایید.
فواید استفاده از تخت ماساژ میگان و کاربردهای آن
تخت ماساژ میگان ترکیبی از اصول فشار درمانی و گرما درمانی مادون قرمز دور است:
رگ های خونی را گرم می کند و باعث بهبود جریان خون و کاهش کلسترول خون می شود.
با حل نمودن لخته های خونی آلوده ی اطراف ستون فقرات، خون را تمیز می سازد.
به تولید سلول های خونی جدید در مغز استخوان کمک می­ کند.
به فرآیند بهبود ستون فقرات صدمه دیده و خارج شده از محور (ناراستا) سرعت می بخشد.
درد و خشکی عضلات را در سرتاسر بدن کاهش می دهد.
اشعه­ ی مادون قرمز دور از سختی و تورم مفاصل و بافت های همبند می­ کاهد و نشان داده است که با اثر گذاشتن مستقیم بر پایانه های آزاد انتهایی و اعصاب پیرامونی موجب کاهش درد می شود.
با خارج شدن سم از بدن، خون و اکسیژن کاملاً در بدن جریان می یابد و این به تسکین درد عارضه هایی چون آرتروز و فیبرومیالژیا، درد عضلانی، گرفتگی عضلات (اسپاسم) و سیاتیک کمک می­ کند.
ماساژ بافت عمقی به تجزیه و زدودن بافت زخم گاهی و خلاصی از الگوهای مزمن ناشی از تنش فیزیکی کمک می­ کند.
غدد لنفاوی را ماساژ می ­دهد.
سطح انرژی بدن را افزایش می ­دهد.
اجزای تشکیل دهنده ی تخت ماساژ میگان

گستره ی ناحیه ی درمان، کل بدن از سر تا نوک انگشتان پا را پوشش می­ دهد.
تمام سری ها یا گوی های یشمی 15 جهتی و 2 جهتی بیرونی را می­ توان به طور مستقیم در محل موردنظر بکار برد.
تنظیمات مربوط به حرارت درونی و بیرونی اتاق و حرکت گوی های یشم کاملاً قابل تنظیم هستند.
تمامی تنظیمات به آسانی با کمک کنترل از راه دور قابل تنظیم هستند.
برنامه ی ماساژ پا به استفاده کنندگان این امکان را می ­دهد تا به طور دستی ناحیه­ ی ماساژ را تنظیم کنند.
حالت دستی به استفاده کنندگان اجازه می­ دهد تا گوی های دستگاه ماساژ را در هر وضعیتی قرار دهند.
هفت برنامه ی خودکار به استفاده کنندگان این امکان را می ­دهند تا زمان و ناحیه ­ی درمان مطلوب را تنظیم کنند.
اندازه­ ی بزرگ این تخت راحتی و حمایت بیشتری فراهم می­ سازد.
طراحی ظاهری و جدید این تخت خیلی به مبلمان خانه می­ خورد.
اصول ماساژ حرارتی میگان
تأثیرات طب سوزنی با استفاده از تخت ماساژ میگان


محصولات میگان با دقت، نقاط طب سوزنی را در امتداد ستون فقرات نشانه می گیرد و ماساژ شل کننده عضلات، فواید درمانی مشابهی با نتایج حاصله از یک جلسه فشار درمانی یا طب سوزنی دارد.
تأثیر فشار با انگشتان دست
ماساژ حرارتی تخت میگان در حین رساندن خون تصفیه شده به بدن با گرم کردن رگ های خونی اطراف ستون فقرات موجب تسریع جریان خون می­ شود. افزایش دمای داخل ستوان فقرات به تولید خون توسط سلول های مغز استخوان کمک می­ کند. تلفیق فشار درمانی (فشار با انگشتان دست) با گرما، روند بهبودی ستون فقرات آسیب دیده یا خارج شده از محور را سرعت می بخشد، درد را کاهش و سوخت وساز بدن را بالا می­ برد.
تأثیر ماساژ
گوی های یشمی داخلی دستگاه ماساژ، به طور خودکار عضلات و تاندون های اطراف ستون فقرات را ماساژ می­ دهند و از فشار و تنش روی آن می­ کاهند و رگ های خونی و کانال های انرژی مسدود را باز می­ کنند. ماساژ ناحیه ی ستون فقرات ریشه­ های عصبی سخت شده را شل کرده و باعث بهبود جریان انرژی در بدن می ­شود. از این رو اندام های بدن قوی تر شده و توانایی شان در مبارزه با بیماری افزایش می­ یابد. هم در طب شرقی و هم در طب غربی، برای مدتی طولانی از ماساژ به عنوان روش درمانی طبیعی استفاده شده است. ماساژ یکی از بهترین تکنیک های تمدد اعصاب نیز هست.
تأثیر سنگ یشم


سنگ یشم به سنگ شفادهنده ی اسرارآمیزی معروف است که باعث افزایش عمر می­ شود و خاندان سلطنتی به خاطر تأثیر معجزه آسایش بر بدن این سنگ را بر سایر سنگها ترجیح می­ دهند. در طب شرقی، سنگ یشم به درمان اندام های تحت فشار و به تخلیه ­ی سم از بدن معروف است. سنگ یشم روند پیر شدن سلول های بدن را کند می­ کند و توانایی بالایی برای تقویت سیستم دفاعی و نیرویترمیم طبیعی بدن دارد. همچنین این سنگ برای کمک به انتشار نیروی چی (انرژی حیات) در درون بدن ما نیز معروف است.
ترکیبات سنگ یشم
سنگ یشم حاوی عناصر ضروری موردنیاز برای بدن مثل مواد معدنی، کلسیم، منیزیم و آب می باشد. 40 درصد از این عناصر را منیزیم تشکیل می­ دهد که برای کلروفیل نیز ترکیب مهمی است. سلول های انسان نیز از منیزیم تشکیل شده اند، بنابراین تشعشع نیروی چی (نیروی حیات) از سنگ یشم همان شکل موجی را دارد که از سلول های بدن خارج می­ شود. از این رو، نوسان موج خارج شده از سنگ یشم به طور یکنواخت در بدن نفوذ کرده تا با فعال ساختن مجدد بافت زیستی، گردش بهتر جریان خون، قلیایی شدن خون و سم­زدایی، سطح سلامت فرد را ارتقا ­­بخشد.
اشعه مادونقرمز دور
چون در روش ماساژ حرارتی میگان از اشعه­ ی مادون قرمز دور استفاده می شود و ازآنجا که سنگ یشم به عنوان بهترین انتقال دهنده ی طبیعی اشعه مادون قرمز دور شناخته می شود استفاده از یشم در این روش اهمیت دارد. با گرم شدن سنگ یشم، یون های منفی که برای سیستم طبیعی ضد پیری بدن ضروری می باشند از آن ساطع می گردد.
مشخصه ­ی بارز امواج مادون قرمز این است که از منبعی متمرکز. ساطع و منتشر می­ شود و با واداشتن سلول های بدن به تکان خوردن سریع، به طور طبیعی گرما تولید می­ کند. برخلاف نور مریی، اشعه ی مادون قرمز دور می­ تواند به طور عمقی وارد پوست و بافت زیرین شود. اشعه ی مادون قرمز دور نوعی انرژیست که از طریق انتقال انرژی، اشیا را مستقیماً گرم می کند بدون اینکه هوای مابین آنها گرم شود. امواج مادون قرمز دور با اندازه ای بین 7 تا 14 میکرون، اثبات نمودند که تأثیر سازنده­ ای بر بدن دارند.
مزایای اشعه­ ی مادون سرخ دور
امواج حرارتی دور مادون سرخ از طریق موارد زیر به بدن سود می رساند:

اشعه ی مادون سرخ دور رگ و مویرگ های خونی را گشاد نموده و حجم جریان خون غنی از اکسیژن را به عضلات اطراف مفاصل افزایش می­ دهد.
گرفتگی عضلات را کاهش داده و سرعت التیام فیبرهای ماهیچه ای صدمه دیده و دردناک را افزایش می­ دهد.
باعث افزایش جریان خون به سیستم لنفاوی شده و از تورم و التهاب می­ کاهد.
فعالیت سلولها و آنزیم ها را افزایش می ­دهد
باعث ازدیاد تعداد سلول های سفید خون می ­شود درنتیجه ایمنی بدن را بیشتر می ­شود.
میزان چسبندگی و جذب سلول های آب را در سرتاسر غشای سلولی بهبود می­ بخشد
تخت میگان چطور کار می­ کند؟
شخص فقط کاملاً روی تخت ماساژ میگان دراز می­ کشد و اجازه می­ دهد تا گوی های داغ یشمی تخت ماساژ در زیر بدن بغلتند. مدت درمان می­تواند بین 15 تا 50 دقیقه طول بکشد و اهداف بسیاری چون تمدد کامل اعصاب، مدیتیشن (متمرکز کردن ذهن در بدن) تا آرامش درمانی را در برگیرد.
موارد منع مصرف
توصیه می­ شود که زنان باردار و کسانی که از پیس میکر (باتری قلب) استفاده می­ کنند یا پین جراحی فولادی در بدنشان گذاشته شده، از ماساژ تخت میگان استفاده نکنند. افرادی که پوکی استخوان شدید دارند نیز بایستی با پزشک خود مشورت کند تا معلوم شود آیا میگان برای آنها مناسب است یا خیر؟
سؤالات رایج
چه مدت فرد باید از تخت میگان استفاده کند تا نتیجه آن را ببیند؟

نتایج تقریباً آنی است اما تحقیقات نشان داده­ است که در ماه چهارم (فشارخون) و در ماه ششم (قند خون) متعادل تر می ­شود.
هرچند وقت یکبار می توان از تخت ماساژ استفاده کرد؟
با اینکه استفاده از این تخت سه یا چهار بار در روز بی خطر است، اما ما سه یا چهار جلسه در هفته را به شما توصیه می­ کنیم.
آیا تخت ماساژ میگان ایمن است؟
تخت ماساژ میگان مورد تائید سازمان دارو و غذا (FDA) قرار گرفته است. شرکت میگان پروانه­ و گواهینامه های کنترل کیفیت بسیاری کسب نموده که تضمینی بر داشتن استاندارد ایمنی و ماندگاری محصولات ما می­باشد.
آیا این روش درمانی میتواند ناراحتی و درد ایجاد کند؟
داشتن احساس درد خفیف پس از درمان کاملاً عادی است، خصوصاً اگر به تازگی از این روش درمانی استفاده می­ کنید. این احساس درد با تکرار درمان به زودی برطرف خواهد شد. شما می ­توانید حوله هایی به بالش اضافه کنید تا بدنتان به حرکت و فشار عادت کند.
آیا شدت فشار می­ تواند متفاوت باشد؟
میزان فشار وارده بر بدن با وزن شما متناسب است اما می­توان با قرار دادن بالشی در بین میز و بدن میزان آن تغییر کند. ما به شما توصیه می­ کنیم که ماساژ را با چندلایه حوله (بیشتر در زیر کمر) شروع کنید تا اینکه بدنتان به فشار و جابجایی جدید عادت کند.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
طب فیزیکی و توانبخشیپیامهای کاربرانعلل کمر درد صبحگاهیسایتهای دیگرفعالیتهای مرکزگالری عکسمطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاینفیزیوتراپیپای پرانتزیلیزر تراپیآناتومی مفصل رانمگنت تراپیآناتومی زانونقاط ماشه ای (Trigger point)آب درمانیکشش ستون فقراتآرنجپوکی استخوان چیستآرتروزبیوگرافیآسیب نخاعتماس با ماارتوپدیتنگ شدن کانال نخاعی و درمارتز پروتزتحریک مغناطیسی مغز (TMS)بیماری های عصبیدرمان زانوی پرانتزی ( ژنصفحه اصلیشوک ویو تراپیسوالات پزشکی