دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

آب درمانی در کاهش درد زانو


یکی از بخشهایی که در صورت آسیب دیدگی درد بسیاری خواهد داشت، زانو است. زانواز سایر مفاصل بدن آسیب پذیرتر است. زنان بیشتر از مردها مستعد آسیب دیدگی مفصل زانو هستند؛ بهخصوص زنان سنگین وزن و فعال، با کمی توجه میتوان درد ناشی از آسیب دیدگی مفصل زانو را تا حد زیادی کم کرد.

تاثیر آب درمانی بر درد زانو
هدف هیدروتراپی ( آب درمانی)، خارج کردن سمومی از بدن است که میتوانند موجب درد مفاصل و التهاب شوند. همچنین درمان به روش هیدروتراپی در کنترل بیماریهای مزمن از قبیل روماتیسم مفاصل و استخوانها موثر است.ورزش های داخل آب و آب درمانی با کم کردن فشار بر مفاصل بعلت غوطه ور شدن در آب جزو بهترین درمان ها بخصوص در مراحل اولیه می باشند.

انجام حرکات ورزشی مناسب در آب که آب درمانی گفته میشود، خصوصا راه رفتن در آب، به علت کاهش فشار بر روی زانو، نقش بسزایی در تقویت عضلات زانو و کاهش درد دارد. درد زانو از مشکلات شایعی است که در سنین مختلف با عللی متفاوت بروز میکند و تقویت عضلات زانو به میزان قابل توجهی، درد زانو را کاهش میدهد.در مبتلایان به آرتروز با تحلیل عضلات درد شدت مییابد و افرادی که دچار آرتروز زانو هستند، به علت تحلیل رفتن عضلات داخلی زانو و شدت درد در اثر بیحرکتی، فشار بر روی مفصل زانو افزایش می یابد و این افزایش فشار، موجب آسیب مفصلی و درد بیشتر میشود.
منبع : شادینه کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
توسط دکتر علی فرخانی در تاریخ 7 ژانویه 2014 افزودن نظر در دسته آب درماني, زانو درد


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آناتومی مفصل رانلیزر تراپیآناتومی زانومگنت تراپیآب درمانینقاط ماشه ای (Trigger point)آرنجکشش ستون فقراتآرتروزپوکی استخوان چیستبیوگرافیآسیب نخاعتماس با ماارتوپدیتنگ شدن کانال نخاعی و درارتز پروتزتحریک مغناطیسی مغز (TMS)بیماری های عصبیدرمان زانوی پرانتزی ( ژنصفحه اصلیشوک ویو تراپیسوالات پزشکیطب فیزیکی و توانبخشیپیامهای کاربرانعلل کمر درد صبحگاهیسایتهای دیگرفعالیتهای مرکزگالری عکسمطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاینپای پرانتزیفیزیوتراپی