دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

از بین بردن درد گردن با ۳ حرکت

سه جلسه حرکات کششی در هفته به مدت سه ماه، ۸۰ درصد از میزان درد گردن را میکاهد. این نتیجه گیری در پی تحقیقات مرکز ملی تحقیقات پیرامون ورزش در دانمارک که به روی ۴۲ زن ۳۶ تا ۵۲ ساله انجام داد، بدست آمد. محققان معتقدند که سه حرکتی که افراد در این جلسات انجام دادند و دراینجا در مورد آنها صحبت میکنیم، شاید ماهیچه های آسیب دیده را با ماهیچههای نوساز جایگزین کنند.
برای هر حرکت زانوها را کمی خمیده نگه دارید. از وزنه های ۱ تا ۲٫۵ کیلوگرم استفاده کنید. حرکات را در ۸ تا ۱۲ نوبت سه تایی و سه باردر هفته به طور غیرمتوالی انجام دهید.

بالا انداختن شانهها :

دستها را در کنار خود نگه دارید به طوری که کف دستها به سمت داخل باشد، کتفها را به طوری که دستها کاملا صاف و بدون خمیدگی باشند تا نزدیکی گوش ها بالا بیاورید، کمی در این حالت نگه داشته و سپس پایین بیاورید.

پروانه معکوس :

به حالت رکوع قرار بگیرید. دستها را شل در هوا رها کنید و کف دستها را به سمت خود نگه دارید. آرنج ها را کمی خمیده نگه داشته و در این حالت کتفها را به طرف داخل فشار دهید و دستها را موازی با سطح زمین تا کمر بالا بیآورید و کمی در این حالت تامل کرده و سپس دست ها را پایین بیاورید.

صاف و عمودی :

کف دستها را روبروی رانها نگه دارید. دستها را کمی به سمت بیرون خم کرده و آنها را تا یقه ی پیراهن خود بالا بیاورید. کمی در این حالت بایستید و سپس دستها را پایین بیاورید.

منبع: سایت جدید دکتر فرخانی


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فعالیتهای مرکزگالری عکسمطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاینفیزیوتراپیپای پرانتزیلیزر تراپیآناتومی مفصل رانمگنت تراپیآناتومی زانونقاط ماشه ای (Trigger point)آب درمانیکشش ستون فقراتآرنجپوکی استخوان چیستآرتروزبیوگرافیآسیب نخاعتماس با ماارتوپدیتنگ شدن کانال نخاعی و درمارتز پروتزتحریک مغناطیسی مغز (TMS)بیماری های عصبیدرمان زانوی پرانتزی ( ژنصفحه اصلیشوک ویو تراپیسوالات پزشکیطب فیزیکی و توانبخشیپیامهای کاربرانعلل کمر درد صبحگاهیسایتهای دیگر