دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

حركاتي براي بهبود درد قوس كف پا

حركاتي براي بهبود درد قوس ‌كف پا(2)

قوس كف پا گاهي اوقات به دنبال فعاليتهايي چون دویدن ، پيادهروي، كوهنوردي و پرش دچار درد ميشود.

افرادي كه كف پايشان صاف است احتمال بيشتري براي دچار شدن به اين حالت دارند. درد قوس كف پا معمولا به آرامي تظاهر پيدا ميكند، اما اگر رباطها دچار كشيدگي شوند فرد با درد قوس كف پاي ناگهاني مواجه ميشود. در اين حالت فرد در طول قوس كف پا دردي را احساس ميكند. براي كاهش درد ميتوانيد روي پاي خود کمپرس سرد بگذاريد و از حركات زير نيز استفاده كنيد.

حركت اول

پاشنه خود را روي زمين قرار دهيد و سعي كنيد با انگشتان خود حولهاي را از روي زمين بلند كنيد و بعد آن را رها كنيد. اين حركت را 20 ـ 10 مرتبه تكرار كنيد. وقتي اين كار براي شما سادهتر شد با قرار دادن اجسامي روي حوله وزن آنرا بيشتر كنيد.

حركاتي براي بهبود درد قوس ‌كف پا(2)

حركت دوم

يك قوطي نوشابه خنك را زير پاي خود قرار داده و از پاشنه تا قوس كف پا آن را زير پاي خود بغلتانيد. اين كار را براي مدت 5ـ3 دقيقه ادامه دهيد.
حركت سوم

بنشيند و پاي خود را دراز كنيد. قسمت مياني كشي كه مخصوص ورزشهاي نرمشي طراحي شده را از زير پنجه پا عبور داده و دو سر آن را در دست بگيريد. به آهستگي پنجه خود را به سمت پايين فشار دهيد. طوري كه کشش كش را احساس كنيد. اين حركت را 10 مرتبه در 3 نوبت انجام دهيد.

حركت چهارم

مطابق حركت قبل روي زمين بنشينيد. اين بار دو سر كش را به جاي آن كه در دست بگيريد به نقطهاي در مقابل کف پای خود ببنديد. سپس انگشتان خود را به سمت خودتان حركت دهيد. اين حركت را در 3 نوبت 10 مرتبهاي تكرار كنيد.

منبع: سایت جدید دکتر فرخانی


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاینفیزیوتراپیپای پرانتزیلیزر تراپیآناتومی مفصل رانمگنت تراپیآناتومی زانونقاط ماشه ای (Trigger point)آب درمانیکشش ستون فقراتآرنجپوکی استخوان چیستآرتروزبیوگرافیآسیب نخاعتماس با ماارتوپدیتنگ شدن کانال نخاعی و درمارتز پروتزتحریک مغناطیسی مغز (TMS)بیماری های عصبیدرمان زانوی پرانتزی ( ژنصفحه اصلیشوک ویو تراپیسوالات پزشکیطب فیزیکی و توانبخشیپیامهای کاربرانعلل کمر درد صبحگاهیسایتهای دیگرفعالیتهای مرکزگالری عکس