دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

از بروز گردن درد جلوگیری کنید

بهتر است گردن تان را، چه در وضعیت نشسته و چه در حالت ایستاده (موقع راه رفتن)، صاف و عمود بر بدن نگه دارید، طوری که زاویه ای را با بدن تان تشکیل ندهد.بیماران مبتلا به بیماری افتادگی گردن به جلو معمولا بدون درد و به صورت عادی می توانند سر و گردن خود را حرکت دهند. علائم تنها زمانی ظاهر می شوند که طرز نشستن یا ایستادن نامناسب برای مدتی طولانی حفظ شود. این اتفاق در هر وضعیت، نشسته، ایستاده یا خوابیده و غیره پیش می آید.

* خم کردن گردن مشکل ساز است، به خصوص اگر در حالت های نامناسب و برای مدت طولانی باشد.

با کوتاه تر کردن ارتفاع صندلی یا افزایش ارتفاع میزتان از خم شدن دایمی و بیش از حد گردن جلوگیری کنید.

* بهتر است صندلی ماشین تان دارای تکیه گاهی برای گردن باشد، تکیه گاهی که هنگام تصادف یا ترمز شدید، از خم شدن ناگهانی گردن به عقب پشگیری کند، چون این حرکت شدید ممکن است باعث آسیب نخاع یا شکستگی مهره گردن شود.

* یکی از عادت های غلطی که خیلی ها برای مطالعه کردن دارند، این است که سرشان را خیلی زیاد و برای مدتی طولانی به سمت پایین خم می کنند، یا بعضی ها عادت دارند به صورت طاق باز دراز بکشند و چند عدد بالش زیر گردن شان بگذارند و بعد کتاب را روی قفسه سینه شان بگذارند و مطالعه کنند. بعضی ها هم برعکس این کار را انجام می دهند، یعنی به شکم می خوابند و کتاب را جلویشان می گذارند و مجبورند سر و گردن را به سمت عقب خم کنند تا بتوانند کتاب را بهتر ببینید. این عادت ها در طولانی مدت می تواند به گردن درد منجر شود.

* بهتر است از میزهایی مانند میز تحریر مدارس استفاده کنیم که پایه های جلویی بلندتر و پایه های عقبی کوتاه تری دارند.

* بهترین روش برای مطالعه، استفاده از میزهای شیب دار یا میزهای مهندسی است که نمی گذارد گردن زیاد خم شود.

* بلندی بالش تان باید در حدی باشد که سر و گردن در امتداد بقیه بدن قرار بگیرد، چه به پشت بخوابید چه به پهلو. بنابراین استفاده از بالشهای بلند که سبب بالا رفتن گردن از امتداد ستون فقرات می شود، مناسب نیست.

منبع: سایت جدید دکتر فرخانی


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فیزیوتراپیپای پرانتزیلیزر تراپیآناتومی مفصل رانمگنت تراپیآناتومی زانونقاط ماشه ای (Trigger point)آب درمانیکشش ستون فقراتآرنجپوکی استخوان چیستآرتروزبیوگرافیآسیب نخاعتماس با ماارتوپدیتنگ شدن کانال نخاعی و درمارتز پروتزتحریک مغناطیسی مغز (TMS)بیماری های عصبیدرمان زانوی پرانتزی ( ژنصفحه اصلیشوک ویو تراپیسوالات پزشکیطب فیزیکی و توانبخشیپیامهای کاربرانعلل کمر درد صبحگاهیسایتهای دیگرفعالیتهای مرکزگالری عکسمطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاین