دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

نشانه های آرتروز زانو چیست؟

آرتروز مفصل زانو، شایعترین بیماری تخریبی از میان مفاصل بدن است كه میزان ابتلا به آن در خانمها نسبت به آقایان بیشتر است.

آرتروز زانو همان ساییدگی مفصل و از عوامل شایع ایجاد درد در افراد بالاتر از 40 سال است. آرتروز مفصل زانو، شایعترین بیماری تخریبی از میان مفاصل بدن است كه میزان ابتلا به آن در خانمها نسبت به آقایان بیشتر است.

نشانهها

برخی افراد موقع بلندشدن از زمین یا موقع راه رفتن احساس درد در زانو یا احساس خشكی پا هنگام صبح دارند و وقتی زیاد راه میروند، درد زانوی آنها بیشتر میشود و احساس میكنند كه زیر زانویشان خالی میشود؛ اینها نشانههای آرتروز زانوست.

آرتروز همان پیرشدن غضروف مفصلی است كه بر اثر ساییدگی زیاد ایجاد و باعث درد میشود، گاهی هم استخوان اضافه در ناحیه زانو ایجاد میشود كه این استخوان شبیه منقار است و به آن نیش مفصلی میگویند و موجب درد هنگام راه رفتن میشود.

زانو وسیله حركت بدن و حكم چرخهای بدن را دارد. همانطور كه باید به چرخهای ماشین رسیدگی كرد تا بهسرعت فرسوده نشود، باید از زانو هم مراقبت كرد.

عادت دو زانو نشستن برای زانویی كه آرتروز دارد، خوب نیست. درست است كه آرتروز در میانسالی رخ میدهد، اما باید پیش از میانسالی مراقب این عضو بدن باشیم.

توصیههایی برای مبتلایان به آرتروز

بهتر است افرادی كه دچار آرتروز زانو هستند، در منزل از صندلیهای بلند استفاده كنند. به این معنی كه هنگام نشستن، كف پاها بالاتر از سطح زمین قرار گیرد. همچنین استفاده از سرویسهای بهداشتی فرنگی نیز میتواند به این افراد كمك كند.

كاهش مدت زمان راهرفتن و پوشیدن كفشهای دارای كفی نرم نیز موثر است. همچنین بهتر است این افراد از بالا و پایین رفتن از پلهها و دوزانو یا چهارزانو نشستن نیز اجتناب كنند. ورزشدرمانی نیز از دیگر راههایی است كه به این بیماران توصیه میشود

منبع: سایت جدید دکتر فرخانی


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیزر تراپیآناتومی مفصل رانمگنت تراپیآناتومی زانونقاط ماشه ای (Trigger point)آب درمانیکشش ستون فقراتآرنجپوکی استخوان چیستآرتروزبیوگرافیآسیب نخاعتماس با ماارتوپدیتنگ شدن کانال نخاعی و درمارتز پروتزتحریک مغناطیسی مغز (TMS)بیماری های عصبیدرمان زانوی پرانتزی ( ژنصفحه اصلیشوک ویو تراپیسوالات پزشکیطب فیزیکی و توانبخشیپیامهای کاربرانعلل کمر درد صبحگاهیسایتهای دیگرفعالیتهای مرکزگالری عکسمطالب و مقالاترزرو نوبت آنلاینفیزیوتراپیپای پرانتزی